Istentiszteletek szünetelése 2020. március 16-tól

Kedves Testvérek!
A Magyarországi Evangélikus Egyház Püspöki Tanácsának határozott javaslatára 2020. március 16-tól kezdve bizonytalan ideig, de legalább virágvasárnapig nem tartunk sem istentiszteleti, sem egyéb gyülekezeti alkalmat.

Gondoljunk mindenkire  imádságainkban!
A járvány miatt otthon maradó testvéreinknek ajánlom egyházunk honlapjának anyagait, amelyeket Horváth-Bolla Zsuzsa főszerkesztő asszony
állított össze.
Idézet a Magyarországi Evangélikus Egyház Püspöki Tanácsának körleveléből:
„Urunk mindnyájunkat próbatételek elé állít ezekben a hetekben. Ilyen körülmények között nehéz döntéseket is kell hoznunk, ám meggyőződésünk, hogy ezzel neki, az élet urának engedelmeskedünk, valamint egész népünkkel is közösséget vállalunk. Egy ideig ugyan nem tartunk nyilvános istentiszteletet, de hitelesen megélhetjük azt, amit Pál apostol okos istentiszteletnek nevez (Róm 12,1).”
Az Isten irgalmára kérlek tehát titeket, testvéreim, hogy okos istentiszteletként szánjátok oda testeteket élő és szent áldozatul, amely tetszik az Istennek (Róm 12,1)
Egyházunk püspökeinek körlevele teljes terjedelmében  itt olvasható.
Szeretettel: Fodor Viktor lelkész

Erős vár a mi Istenünk!