Békés Tamás felügyelőnk gondolatai a Worms 500 kezdeményezésről

Több mint ötszázan írták alá április 18-ig Luther Márton mai örököseinek rövid nyilatkozatát az ittalok.hu oldalon. Az evangelikus.hu szerkesztősége gyülekezeti tagokat -köztük Békés Tamás felügyelőnket- kért fel arra, fogalmazzák meg, miért érezték fontosnak, hogy csatlakozzanak az akcióhoz, mit jelent számukra evangélikusnak/lutheránusnak lenni, és hogyan mutatkozik meg a mindennapjaikban, hogy életük vezérlő alapja a Szentírás?

A teljes cikk az alábbi linken olvasható.

https://www.evangelikus.hu/cikk/alairasaikkal-nyilvanitottak-ki-szentirast-tekintik-eletuk-vezerlo-alapjanak

Érdekes megfigyelni, hogy a megszólalók különböző nézőpontból jutnak el ugyan arra a következtetésre, mely szerint a Szentírás szavai manapság is jó zsinórmértékként használhatók.

You may also like...