Gyülekezeti házaspáros hétvége 2019. november 22-24 Piliscsabán.

„Megrakják a tüzet, mégis elaluszik, nincs az a szerelem, ami el nem múlik…” – Vagy mégis van remény? mottóval az Ölelj át! érzelem fókuszú program keretében megvalósult házaspáros hétvégénknek a piliscsabai Béthel Evangélikus Missziói Otthon adott helyet.

Célunk volt, hogy megosszuk egymással tapasztalatainkat, segítsünk egymásnak megtalálni a problémák gyökerét, és a kiutat, fejlődjünk a konfliktuskezelésben, erősítsük az egymásért érzett felelősséget.

A program az alábbi „fejezeteket” követve vezetett át minket a bizony néha rögös úton.

Ismerkedés egymással, a programmal

Érzelmi válaszkészség

Szerelem és kötődés megértése

Hogyan futhat zátonyra a szerelmünk?

Fájó pontok megtalálása

Rázós pillanatok

Érzelmi bevonódás – Mire vágyom, mire vágyik a párom? – Biztonság megteremtése

Sérelmek megbocsátása

Kötődés és intimitás

A három napban a programok mellett volt idő kettesben is lenni, adódott alkalom kötetlen beszélgetésekre, sétára.

Vasárnap a piliscsabai gyülekezethez csatlakozva istentiszteleten is részt vettünk.

Hálás köszönet a hétvége megvalósításában segítő szakembereknek.